Kipgyros uit de Oven

Vandaag maken we een heerlijk recept voor het weekend: Kipgyros uit de oven. Eenvoudig thuis te maken en met deze heerlijke Griekse pita’s ook nog een super lekker!
Ingredienten
900 gr Kippendijen
550 gr Griekse Yoghurt
180 ml Olijfolie
50 ml Citroensap
1 eetlepel Zout
1 theelepel Zwarte Peper
1 theelepel Kaneel
1 eetlepel Gehakte Knoflook (puree)
1 eetlepel Korianderpoeder
1 eetlepel Paprikapoeder
1 eetlepel Gemalen Komijn
0,5 theelepel Cayenne Peper
Benodigdheden
Satéprikkers
Stap 1 Marinade klaarmaken
Als eerste stap doen we alle ingrediënten, behalve de kip, in een grote kom en roeren we alles goed door. Als je goed hebt geroerd krijg je een lichtbruine substantie. Op het begin lijkt het veel yoghurt, maar als je goed roert valt het mee.
Stap 2 Mengen
Als tweede stap pakken we een snijplank en wat folie en slaan we de kip plat tot deze ongeveer een CM dik is. Leg daarna de kip in de marinade en laat deze enkele uren of een nacht intrekken, zo krijgt de kip nog meer smaak.
Stap 3 Toren Bouwen
De derde stap is het vormen van onze eigen kipgyros, pak een ui en steek hier een satéprikker doorheen zodat deze stevig naar boven prikt.
Daarna leggen we de kip om en om kruislings op elkaar met de prikker er doorheen. Zo vormen we een mooi torentje.
Stap 4 Bakken ( 1,5 tot 2 uur op 200°C)
Plaats nu de bakplaat in de oven en laat de kip in 1,5 tot 2 uur gaar worden. Eventueel kun je met een kernthermometer de kerntemperatuur in de gaten houden, bij 75 graden is de kip gaar).
Snijd daarna de kip in repen vanaf de "toren", daarna kun je ze in een pita doen en lekker oppeuzelen.
Smakelijk Eten!